UTC Fire & Security Case Studies

Kontakta oss

Säkerhet börjar långt innan den första detektorn, den första läsaren eller före den första kameran har installerats. Det börjar med en relation och en god relation börjar med rätt partner som förstår dina behov och har kompetens för att ge dig som kund ett bra stöd.

 

   
Kundservice

Växel: +46 (8) 544 433 50
Fax: +46 (8) 544 433 66
Email: sweden@fs.utc.com

Teknisk support

Växel: +46 (8) 544 433 50
Fax: +46 (8) 544 433 66
Email: sweden@fs.utc.com

   
Sales Manager Nordic

Kenneth Møhncke
+45 43 52 90 05
kenneth.mohncke@fs.utc.com

Regional Manager Nordic

Jon Jorundsson
T.: +45 43 52 90 05, M: +45 40140790
jon.jorundsson@fs.utc.com

   
Key Account Manager

Mattias Sveningsson
08-544 433 57
mattias.sveningsson@fs.utc.com

Nordic Marketing Manager

Kenn O. Larsen
+45 43 52 90 05
kenn.larsen@fs.utc.com

   
Key Account Manager

Magnus Nordin
08-544 433 59
magnus.nordin@fs.utc.com

Marketing Specialist

Monica Andersson
08-544 433 65
monica.andersson@fs.utc.com

   
Key Account Manager

Stefan Eklund
070-996 11 15
stefan.eklund@fs.utc.com

Techical Support Manager Nordic

Sebastian Edberg
08-544 433 62
sebastian.edberg@fs.utc.com

   
Customer Support

Arne Ilomäki
08-544 433 53
arne.ilomaki@fs.utc.com

Produktsupport Brandlarm/CCTV

Christer Lorentzen
08-544 433 61
christer.lorentzen@fs.utc.com

   
Warehouse Manager

Christoffer Sundvisson
070-753 83 22
christoffer.sundvisson@fs.utc.com

Produktsupport Inbrottslarm/CCTV

Stefan Röman
08-544 433 60
stefan.roman@fs.utc.com

   
Regional Sales Manager Nordic Countries, Lenel

Stein Rune Fagerheim
T +47 22 64 11 00 M +47 951 94 048
stein.fagerheim@lenel.com

Field Sales Engineer, Lenel

Adam Stolpe
M +46 76 230 85 56
adam.stolpe@lenel.com

   
Area Sales Manager, Lenel

Johan Lind
T: +46 73 655 06 45
johan.lind@lenel.com

För mer information om Lenel

www.lenel.com

   


 

Kontakta oss

UTC Fire & Security Sverige AB

Post- och fakturaadress:
Box 3147, 169 03 Solna

T: +46 8 544 433 50
F: +46 8 544 433 66
E: sweden@fs.utc.com

Öppettider: 08.00-16.30
Lunchstängt: 11.30-12.30

Dag före röd dag stänger kontoret kl 13.00


Besöksadresser:
Kontor: Dalvägen 2, 169 56 Solna

Lager och pick ups:
Västbergavägen 43, Hus 20, 126 30 Hägersten

Öppettider: 06.30-15.00

Lunchstängt: 11.30-12.30

 

Returer skickas till:
UTC Fire & Security Sverige AB
Västbergavägen 43, Hus 20, 126 30 Hägersten